• Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego w naszej szkole...

• 21 lutego obchodzony jest na całym świecie Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. To wyjątkowe święto zostało ustanowione przez UNESCO, by podkreślić różnorodność językową i kulturową świata, a także zwrócić uwagę na języki zagrożone oraz ginące. W naszej szkole dzień ten obchodzony jest już kolejny raz. W związku z pandemią pracowaliśmy w swoich zespołach  klasowych. Przedszkolaki przygotowały piękne obrazki literek. Dzieci z klas II i III zaprezentowały wspaniale przygotowane wiersze J. Tuwima i J. Brzechwy. W przyszłym tygodniu przystąpią do konkursu plastycznego ,,Niezwykły świat J. Tuwima". Uczniowie klasy IV recytowali fragmenty ballady A. Mickiewicza ,,Pani Twardowska" oczywiście online. Warto podkreślić, że kształtowanie kompetencji językowych uczniów, w tym umiejętności  poprawnego komunikowania się w języku polskim, jest jedną z najważniejszych umiejętności w zakresie kształcenia ogólnego w szkole podstawowej. Równie ważne jest rozumienie kulturowej i językowej różnorodności w Europie i w innych regionach świata oraz konieczność jej zachowania. Obchody Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego są okazją, by zwrócić uwagę na konieczność ochrony dziedzictwa językowego, szczególnie narażonego na zapożyczenia z innych języków. Promujmy więc poprawne posługiwanie się językiem ojczystym nie tylko od święta, ale i na co dzień.

• Bal Karnawałowy 2021

• Karnawał to wspaniała tradycja, przepełniona muzyką i zabawą. Ważnym elementem tego okresu są bale.

W naszej szkole nie mogło być inaczej. Dzieci nie posiadały się z radości gdy nadszedł w końcu 11 luty. W tym dniu odbył się wspaniały, długo wyczekiwany przez wszystkich bal karnawałowy. Najpierw bawiły się starsze klasy. Impreza dla przedszkolaków zaplanowana była dopiero na godzinę 11.00. Maluchy nie mogły się już doczekać. Rodzice przygotowali wspaniały poczęstunek pełen słodkości. Żeby tradycji stało się zadość a Tłusty Czwartek nie przeszedł bez echa, na każdego czekał również pyszny pączek. Motywem przewodnim balu była Kraina Lodu. Na sali pojawiły się wróżki, księżniczki, zwierzątka, bohaterzy różnych bajek, którzy doskonale bawili się w rytm skocznej muzyki. Dzieciaki chętnie brały udział w różnych konkursach i zabawach. Został wybrany nawet król i królowa balu.

Uśmiechy nie znikały z dziecięcych twarzy. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym przedszkolakom.

• REKRUTACJA DO ODDZIAŁU PRZEDSZKOLNEGO ORAZ KLASY I NA 2021/2022

• Dyrektor szkoły ogłasza zapisy dzieci do oddziału przedszkolnego i do klasy I Publicznej Szkoły Podstawowej w Brzostowej Górze na nowy rok szkolny 2021/2022.

Składanie wniosków odbywać się będzie  od 15.02.2021r. do 15.03.2021r.

Dokumenty potrzebne do zapisu  można odebrać w gabinecie dyrektora szkoły lub u pani przedszkolanki sala nr 3. Szczegółowe informacje dostępne są pod nr telefonu 15 847 10 77.

Szczegółowy harmonogram na stronie stowarzyszenia ,,LOKOMOTYWA" http://www.lokomotywa.c0.pl/

• KONKURS FOTOGRAFICZNY ROZSTRZYGNIĘTY!!!

• Z przyjemnością informujemy, że konkurs fotograficzny pt. „Moja miejscowość w zimowej odsłonie” został rozstrzygnięty! Razem ze zgłoszeniami otrzymaliśmy od Was ponad 20 fotografii z różnych zakątków Brzostowej Góry. Wszystkie można obejrzeć w galerii poniżej.

Konkurs miał na celu zachęcić do rozwijania zainteresowania fotografią, jako jedną z form spędzania czasu wolnego. Fotografia ma zdolność angażowania, inspirowania oraz wzbudzania emocji u odbiorców. W każdym zdjęciu, które otrzymaliśmy kryje się nutka pasji i na pewno wiąże się z nimi wiele miłych, zimowych wspomnień.

Po długich naradach jury uznało, że nagrody należą się wszystkim uczestnikom. Zdjęcie były naprawdę super, dlatego jury nie było w stanie wybrać tego naj. wszyscy zwycięzyli!!! Gratulujemy!

Oto konkursowe fotografie:

Katarzyna Mazgaj