• 8 MARCA - DZIEŃ KOBIET

          • 8 marca to wyjątkowy dzień w roku. Wtedy swoje święto obchodzą wszystkie kobiety, zarówno te duże, jak i te małe. 

            W tym szczególnym dniu wszyscy chłopcy w naszej szkole składali życzenia dziewczynkom i swoim paniom. Nie obyło się bez laurek, kwiatków i drobnych upominków. Przedszkolaki upiekły nawet dla wszystkich pań muffinki z czekoladą oraz przygotowały piosenkę i wiersz o tym wyjątkowym dniu.
            Z dziewczęcych buź uśmiech nie schodził przez cały dzień, a chłopcy zachowywali się jak prawdziwi gentelmani, byli przemili, uczynni i sympatyczni:)

            Wszystkie panie i dziewczynki dziękują chłopcom za piękne życzenia, kwiaty i promienny uśmiech

          • Dzień Dinozaura

          • 26 lutego 2021 r. dzieci z naszego przedszkola obchodziły Dzień Dinozaura. Wszyscy „cofnęli się” w czasie i spędzili cudowny dzień w świecie pełnym prehistorycznych stworów, które kiedyś zamieszkiwały nasza planetę.

            Przedszkolaki obejrzały bardzo ciekawa prezentację multimedialną. Wszyscy słuchali z zaciekawieniem o życiu tych pradawnych istot, o ich sposobie odżywiania, środowisku życia. Dzieci dowiedziały się również czym zajmuje się paleontolog i skąd biorą się w muzeach szkielety dinozaurów. Chętnie odgadywały też zagadki tematyczne, brały udział w zabawach matematycznych oraz ruchowo- naśladowczych. Dzieci w grupach stworzyły szkielety dinozaurów, używając do tego rolek po papierze toaletowym. Utrwaliły również pojęcia z orientacji przestrzennej, kolory.

            Na koniec zajęć wszyscy dostali medale wybitnego paleontologa oraz wspaniałe kolorowe maski dinozaurów.

          • Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego w naszej szkole...

          • 21 lutego obchodzony jest na całym świecie Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. To wyjątkowe święto zostało ustanowione przez UNESCO, by podkreślić różnorodność językową i kulturową świata, a także zwrócić uwagę na języki zagrożone oraz ginące. W naszej szkole dzień ten obchodzony jest już kolejny raz. W związku z pandemią pracowaliśmy w swoich zespołach  klasowych. Przedszkolaki przygotowały piękne obrazki literek. Dzieci z klas II i III zaprezentowały wspaniale przygotowane wiersze J. Tuwima i J. Brzechwy. W przyszłym tygodniu przystąpią do konkursu plastycznego ,,Niezwykły świat J. Tuwima". Uczniowie klasy IV recytowali fragmenty ballady A. Mickiewicza ,,Pani Twardowska" oczywiście online. Warto podkreślić, że kształtowanie kompetencji językowych uczniów, w tym umiejętności  poprawnego komunikowania się w języku polskim, jest jedną z najważniejszych umiejętności w zakresie kształcenia ogólnego w szkole podstawowej. Równie ważne jest rozumienie kulturowej i językowej różnorodności w Europie i w innych regionach świata oraz konieczność jej zachowania. Obchody Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego są okazją, by zwrócić uwagę na konieczność ochrony dziedzictwa językowego, szczególnie narażonego na zapożyczenia z innych języków. Promujmy więc poprawne posługiwanie się językiem ojczystym nie tylko od święta, ale i na co dzień.

          • Bal Karnawałowy 2021

          • Karnawał to wspaniała tradycja, przepełniona muzyką i zabawą. Ważnym elementem tego okresu są bale.

            W naszej szkole nie mogło być inaczej. Dzieci nie posiadały się z radości gdy nadszedł w końcu 11 luty. W tym dniu odbył się wspaniały, długo wyczekiwany przez wszystkich bal karnawałowy. Najpierw bawiły się starsze klasy. Impreza dla przedszkolaków zaplanowana była dopiero na godzinę 11.00. Maluchy nie mogły się już doczekać. Rodzice przygotowali wspaniały poczęstunek pełen słodkości. Żeby tradycji stało się zadość a Tłusty Czwartek nie przeszedł bez echa, na każdego czekał również pyszny pączek. Motywem przewodnim balu była Kraina Lodu. Na sali pojawiły się wróżki, księżniczki, zwierzątka, bohaterzy różnych bajek, którzy doskonale bawili się w rytm skocznej muzyki. Dzieciaki chętnie brały udział w różnych konkursach i zabawach. Został wybrany nawet król i królowa balu.

            Uśmiechy nie znikały z dziecięcych twarzy. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym przedszkolakom.

          • REKRUTACJA DO ODDZIAŁU PRZEDSZKOLNEGO ORAZ KLASY I NA 2021/2022

          • Dyrektor szkoły ogłasza zapisy dzieci do oddziału przedszkolnego i do klasy I Publicznej Szkoły Podstawowej w Brzostowej Górze na nowy rok szkolny 2021/2022.

            Składanie wniosków odbywać się będzie  od 15.02.2021r. do 15.03.2021r.

            Dokumenty potrzebne do zapisu  można odebrać w gabinecie dyrektora szkoły lub u pani przedszkolanki sala nr 3. Szczegółowe informacje dostępne są pod nr telefonu 15 847 10 77.

            Szczegółowy harmonogram na stronie stowarzyszenia ,,LOKOMOTYWA" http://www.lokomotywa.c0.pl/

                                                         Zapraszamy  

          • KONKURS FOTOGRAFICZNY ROZSTRZYGNIĘTY!!!

          • Z przyjemnością informujemy, że konkurs fotograficzny pt. „Moja miejscowość w zimowej odsłonie” został rozstrzygnięty! Razem ze zgłoszeniami otrzymaliśmy od Was ponad 20 fotografii z różnych zakątków Brzostowej Góry. Wszystkie można obejrzeć w galerii poniżej.

            Konkurs miał na celu zachęcić do rozwijania zainteresowania fotografią, jako jedną z form spędzania czasu wolnego. Fotografia ma zdolność angażowania, inspirowania oraz wzbudzania emocji u odbiorców. W każdym zdjęciu, które otrzymaliśmy kryje się nutka pasji i na pewno wiąże się z nimi wiele miłych, zimowych wspomnień.

            Po długich naradach jury uznało, że nagrody należą się wszystkim uczestnikom. Zdjęcie były naprawdę super, dlatego jury nie było w stanie wybrać tego naj. wszyscy zwycięzyli!!! Gratulujemy!

            Oto konkursowe fotografie:

            Katarzyna Mazgaj

            Julia Gołąbek

            Natalia Rębisz

            Adam Kopeć

            Aleksandra Gil

            Michał Lewicki

            Mikołaj Urbaniak

            Weronika Panek

            Zuzanna Tęcza

          • SZKOLNY KONKURS FOTOGRAFICZNY ,,MOJA MIEJSCOWOŚĆ W ZIMOWEJ ODSŁONIE"

          • Ruszajcie w teren i szukajcie inspiracji!!!!!!!!!

            Zasady konkursu

            1.Uczestnikiem Konkursu może być uczeń Szkoły Podstawowej w Brzostowej Górze.

            2.Przedmiotem fotografii musi być obiekt architektury lub obiekt przyrody w naturalnym środowisku w zimowej aurze.

            3.Do Konkursu mogą zostać zgłoszone jedynie fotografie autorskie, które nie zostały uprzednio zgłoszone do innego konkursu albo skopiowane.

            4.Udział w Konkursie jest bezpłatny i dobrowolny.

            5.Nadesłanie prac na Konkurs oznacza akceptację jego warunków, wyrażonych w niniejszym regulaminie.

            Zasady uczestnictwa

            1.Jeden uczestnik może zgłosić do Konkursu 1 zdjęcie pojedyncze lub 1 zestaw zdjęć (1 zestaw w tym konkursie to seria składająca się z maksimum 3 zdjęć, tworzących określoną zamkniętą całość).

            2.Wszystkie fotografie należy przesłać na mail szkoły sp.brzostowa@o2.pl

            3.Prace konkursowe należy przesłać w nieprzekraczalnym terminie do 30.01.2021r.

            4. Dla laureatów konkursu przewidziano dyplomy i nagrody książkowe.

             

          • Zaproszenie Gminy Majdan Królewski do wypełnienia ankiety.

          • Gmina Majdan Królewski zaprasza mieszkańców gminy do wypełnienia ankiety dotyczącej opinii o miejscu w którym żyjemy: usługach publicznych i potrzebach mieszkańców.

            Opinie będą wykorzystywane przy planowaniu przez samorząd kierunków rozwoju. Ankieta jest anonimowa. Wyniki po opracowaniu będą przedstawione publicznie w formie zbiorczego raportu.

            Prosimy o uważne czytanie pytań. Uwaga: po kliknięciu „Następna strona” nie ma możliwości cofnięcia.

            Dziękujemy za poświęcony czas i udzielenie przemyślanych odpowiedzi.

            Ankieta jest dostępna do dnia 31.01.2021.

            Link do ankiety:

            https://zmp-ankiety.pl/ankieta.php?id=vtz0j4jdv7pzj7mcsm7rmlvc

             

          • ANDRZEJKI 2020 w zerówce

          • Koniec listopada nieodłącznie kojarzy się z andrzejkami, a jak andrzejki – to czary, magia, wróżby i oczywiście dobra zabawa. Tak też było w naszym przedszkolu.

            30 listopada odbyła się andrzejkowa zabawa. Był to dzień pełen wesołej zabawy przy blasku zapalonych świec, które tworzyły wyjątkowy magiczny klimat. Dzieci przebrane w piękne stroje świetnie bawiły się przy muzyce

            i chętnie brały udział we wszystkich wróżbach m.in. ustawianiu bucików, przekłuwaniu serc z imionami, wróżeniu za pomocą wirującej butelki, odkrywaniu tajemnic „kubeczków przyszłości” i wielu innych. Dzieciom wróżyła „prawdziwa” czarownica, która przyleciała do nas prosto z Łysej Góry.

            Dla dzieci w wieku przedszkolnym zaczyna się w ten sposób poznawanie tradycji i zwyczajów ludowych. Czas spędzony podczas tego wyjątkowego dnia upłynął przedszkolakom w miłej, magicznej atmosferze..

          • ZAPRRASZAMY DO UDZIAŁU W SZKOLNYM KONKURSIE PLASTYCZNYM ,,WITRAŻ ŚWIĄTECZNY"

          • 1. Organizator konkursu.  

            Publiczna Szkoła Podstawowa w Brzostowej Górze

            2. Cele konkursu:

            • rozwijanie wyobraźni oraz pobudzanie aktywności twórczej,

            • rozwijanie wrażliwości,

            • stworzenie możliwości prezentacji swojej pracy na wystawie konkursowej. 

            3. Temat. 

            Zadaniem uczestników jest wykonanie pracy: witraż-wycinanka odnoszącej się do nastroju oraz tradycji Świąt Bożego Narodzenia.

            4. Uczestnicy. 

            Konkurs jest adresowany do uczniów klas IV – VIII naszej szkoły.

            5. Zasady uczestnictwa:

            • każdy uczestnik może zgłosić do konkursu jedną pracę,

            • autorem witraża-wycinanki świątecznej zgłoszonego do konkursu może być tylko jedna osoba.

            6. Forma:

            • witraż-wycinanka powinna być wykonywana ręcznie.

            7. Format: 

            • format A4 lub A3, 

             • kolor biały 

            8. Warunki uczestnictwa:

            Każda praca powinna zawierać opis: imię i nazwisko autora oraz klasę.

            9. Nagrody. 

            Wyboru nagrodzonych prac dokonuje komisja powoływana przez Dyrektora.Komisja konkursowa złożona z wybranych nauczycieli oraz opiekuna samorządu uczniowskiego przyznaje miejsca. Prace nadesłane do konkursu zostaną dekoracją świąteczną szkoły.

            10. Kryteria oceniania prac. Komisja ocenia prace według następujących kryteriów:

            • zgodność z tematem,

            • pomysłowość i oryginalność formy,

            • estetyka wykonania.

            11. Składanie prac konkursowych. 

            Podpisane prace należy dostarczyć do budynku szkolnego w terminie do 15.12.2020.

            12. Rozstrzygnięcie konkursu. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone na stronie internetowej szkoły.

          • Uwaga! Bierzemy dział w akcji MEN ,,Razem na Święta"

          • Celem naszej inicjatywy jest zarówno zachęcenie uczniów do niesienia pomocy innym, jak również budowanie wspólnot i więzi międzypokoleniowych. Ze względu na ograniczenia wynikające ze stanu epidemii tegoroczna edycja akcji będzie miała nieco odmienny charakter. Jesteśmy jednak przekonani, że szczególnie w tym okresie wiele osób czeka na nasze wsparcie i zwykłe gesty życzliwości.

            „Razem na Święta” 2020 

            „Razem na Święta” to akcja MEN, w której zachęcamy uczniów do niesienia pomocy innym. Chcemy, aby działania realizowane często w ramach szkolnych klubów i kół wolontariatu zostały wzmocnione w okresie przedświątecznym, kiedy szczególnie wiele osób czeka na pomoc i wsparcie. Zależy nam jednocześnie na budowaniu wspólnot i umacnianiu więzi międzypokoleniowych oraz kształtowaniu poczucia odpowiedzialności za drugą osobę. 

            Ze względu na stan epidemii działania realizowane w ramach akcji „Razem na Święta” powinny mieć bezpieczny i odpowiedzialny charakter. Ważne jest zachowanie dystansu społecznego oraz postępowanie zgodnie z wytycznymi sanitarnymi.  

            Przykłady działań w ramach akcji „Razem na Święta”

            Uczniom i nauczycielom proponujemy następujące działania: 
            •    wykonanie kartek z życzeniami świątecznymi i przekazanie ich sąsiadom (np. wrzucenie do skrzynek pocztowych),
            •    samodzielne przygotowanie słodkich upominków (np. pierniczków) i obdarowanie nimi sąsiadów albo osób potrzebujących z najbliżej okolicy,
            •    przygotowanie ozdób świątecznych dla osób z rodziny, najbliżej okolicy, przyjaciół, 
            •    zaoferowanie pomocy osobom chorym lub starszym w przedświątecznych zakupach,
            •    zorganizowanie zbiórki darów dla schroniska dla zwierząt,
            •    przygotowanie kartek dla kombatantów i Rodaków na Kresach,
            •    wsparcie organizacji oferujących pomoc Polakom i Polonii za granicą. 
            Są to jedynie przykłady inicjatyw, które w okresie przedświątecznym mogą podejmować szkolne kluby i koła wolontariatu. Chętnie poznamy inne działania realizowane przez uczniów i nauczycieli. 

            Akcja „Razem na Święta” już po raz trzeci! 

            To już trzecia edycja akcji. W roku 2018 w inicjatywę włączyli się uczniowie i nauczyciele z ponad 6 tys. placówek, a w 2019 roku z ponad 10 tys. Organizowali oni zbiórki darów dla potrzebujących, pomagali seniorom w przedświątecznych porządkach, odwiedzali osoby chore i samotne. 

            Zapraszamy do udziału! 

            Ministerstwo Edukacji Narodowej
            Departament Informacji i Promocji 

          • Dzień Pluszowego Misia

          •       25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu – Pluszowy Miś. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz bardziej atrakcyjnych zabawek, moda na misie nie przemija, bo “czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś!”. Światowy Dzień Pluszowego Misia ustanowiono dokładnie w setną rocznicę powstania maskotki.
                 W naszym przedszkolu, jak co roku święto pluszowego misia jest obchodzone bardzo szczególnie. Dzień rozpoczął się od tańców w rytm piosenki „Jadą jadą misie”. Było też radosne powitanie wszystkich uczestników, czytanie opowiadań o słynnych misiach, m.in. o Kubusiu Puchatku, misiu Kolargolu, Uszatku. Dzieci poznały też historię powstania ulubionej zabawki. Oglądały również prezentację multimedialną o niedźwiedziach, ich środowisku życia, sposobie odżywiania. Wszyscy słuchali uważnie, bo każdy chciał wygrać w konkursie wiedzy o prawdziwych misiach. Okazało się, że dzieci doskonale znają misia pandę, koalę,  niedźwiedzia polarnego i brunatnego. Na koniec wszyscy wykonali pracę plastyczną – głowę misia z talerzyka papierowego.

            To był bardzo udany dzień. Z pewnością na długo pozostanie w pamięci naszych przedszkolaków.

          • 11 listopada - Narodowe Święto Niepodległości

          • W dniu 12 listopada w naszym Przedszkolu odbyły się obchody Dnia Niepodległości. Dzieci utrwalały nazwy symboli narodowych,słuchały wierszy patriotycznych takich jak: „Katechizm polskiego dziecka”, „11 listopada”, „Znak”, „Barwy ojczyste” oraz zapoznały się z wydarzeniem historycznym z dnia 11 listopada 1918 r. Przedszkolaki własnoręcznie wykonały biało-czerwone kotyliony, które z dumą prezentowały podczas wykonania piosenki „Od morza aż do Tatr”. Wspólnymi siłami udało im się również wykonać biało-czerwoną flagę. Na koniec dzieci odśpiewały hymn państwowy „Mazurek Dąbrowskiego”, pamiętając przy tym o zachowaniu należytej postawy.

            Obchody Narodowego Święta Niepodległości miały na celu rozwijanie wśród wychowanków naszego przedszkola poczucia przynależności narodowej, pielęgnowanie polskiej kultury i tradycji. Jednocześnie były pouczającą lekcją historii i patriotyzmu.

             

            „Barwy ojczyste”


            Powiewa flaga
            Gdy wiatr się zerwie
            A na tej fladze
            Biel jest i czerwień,
            Czerwień- to miłość,
            Biel – serce czyste…
            Piękne są nasze
            Barwy ojczyste.

                                                           Czesław Janczarski

          • 5 listopada – Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

          • Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek obchodzony jest na całym świecie 5 listopada. To wspaniała okazja do rozwijania zainteresowań czytelniczych wśród dzieci. Wybrana data nie jest przypadkowa – jest to dzień urodzin jednego z największych twórców bajek – Walta Disney’a.

            Wartościowe książki kształcą w dzieciach odpowiednie postawy moralne, rozwijają dziecięcą fantazję, pamięć, bogacą słownictwo. Warto wybierać więc bajki, gdzie dobro zwycięża, a zło zostaje ukarane. Ten wyjątkowy dzień nie mógł przejść bez echa również w naszym przedszkolu. Wszyscy z przyjemnością wzięli udział w bajkowym spotkaniu, podczas którego opowiadali o swoich ulubionych bajkowych postaciach.

            Wszystkie dzieci bardzo chętnie wzięły udział w zabawach, wymagających wykazania się znajomością treści bajek, tych znanych i mniej znanych. Nikogo nie trzeba było namawiać do rozwiązywania zagadek, rozpoznawania bajek  po rekwizycie lub po przeczytaniu fragmentu książki. Były muzyczne zgadywanki i zabawy ruchowe przy muzyce z ulubionych bajek. Dzieci układały również puzzle z bajkowymi postaciami i wyklejały plasteliną bohaterów filmów animowanych.

            Na koniec wszyscy otrzymali medale „Przyjaciela postaci z bajek” , jabłka i słodkości od…. Królewny Śnieżki, która zostawiła wszystko dzień wcześniej pod drzwiami naszego przedszkola. Radość i uśmiechy zagościły na każdej buzi. Atmosfera była wspaniała, dzień ten był pełen wrażeń. Miejmy nadzieję, że ten magiczny czas na zawsze pozostanie w sercach naszych przedszkolaków.

          • Zdalne nauczanie - terminy.

          • Zgodnie z rozporządzeniem ministra edukacji i nauki w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 do 29 listopada przedłużone zostanie ograniczenie funkcjonowania klas IV-VIII szkół podstawowych dla dzieci i młodzieży, szkół podstawowych dla dorosłych, szkół ponadpodstawowych, placówek kształcenia ustawicznego i centrów kształcenia zawodowego. Uczniowie i słuchacze tych szkół od 26 października nie będą mieć zajęć stacjonarnych, tylko będą uczyć się zdalnie. Dodatkowo od 9 do 29 listopada zdalnie będą się uczyć klasy I-III szkoły podstawowej.

          • Uwaga uczniowie! Wypożyczamy laptopy!

          • W czwartek i piątek 29 i 30 października w godzinach od 8.50 do 9:50 istnieje możliwość nieodpłatnego wypożyczenia ze szkoły laptopów uczniom, którzy potrzebują ich do nauki zdalnej (szczególnie dzieci z rodzin wielodzietnych). Wypożyczyć sprzęt może tylko rodzic danego ucznia.

          • UWAGA! Zawieszenie zajęć stacjonarnych w naszej szkole.

          • Od poniedziałku 26 października 2020  w naszej szkole nastąpi zawieszenie nauki stacjonarnej oraz przejście na nauczanie zdalne.

             Uczniowie spotkają się z nauczycielami online na GOOGLE MEET zgodnie z planem lekcji, otrzymają zadania do wykonania od nauczycieli za pomocą gmail lub innych dogodnych metod, o których zostali wcześniej poinformowani przez wychowawców i przeszkoleni na lekcjach informatyki.

                        Od 26 do 30 października (poniedziałek – piątek) zajęcia w klasach II i III oraz w oddziale przedszkolnym będą prowadzone również z możliwością lekcji online – nauczyciele j. angielskiego i wychowawcy przekażą wcześniej uczniom informację dotyczącą sposobu komunikowania się z uczniami. 

            Przypominamy, że 2 listopada jest dniem wolnym od zajęć dydaktycznych.

                        Prosimy na bieżąco zapoznawać się z informacjami, które będą ukazywać się na naszej stronie internetowej i w mailach lub smsach od wychowawców. 

            Życzymy wszystkim uczniom i rodzicom dużo zdrowia i optymizmu. Do zobaczenia!