• Dzień Pluszowego Misia

•       25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu – Pluszowy Miś. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz bardziej atrakcyjnych zabawek, moda na misie nie przemija, bo “czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś!”. Światowy Dzień Pluszowego Misia ustanowiono dokładnie w setną rocznicę powstania maskotki.
                 W naszym przedszkolu, jak co roku święto pluszowego misia jest obchodzone bardzo szczególnie. Dzień rozpoczął się od tańców w rytm piosenki „Jadą jadą misie”. Było też radosne powitanie wszystkich uczestników, czytanie opowiadań o słynnych misiach, m.in. o Kubusiu Puchatku, misiu Kolargolu, Uszatku. Dzieci poznały też historię powstania ulubionej zabawki. Oglądały również prezentację multimedialną o niedźwiedziach, ich środowisku życia, sposobie odżywiania. Wszyscy słuchali uważnie, bo każdy chciał wygrać w konkursie wiedzy o prawdziwych misiach. Okazało się, że dzieci doskonale znają misia pandę, koalę,  niedźwiedzia polarnego i brunatnego. Na koniec wszyscy wykonali pracę plastyczną – głowę misia z talerzyka papierowego.

To był bardzo udany dzień. Z pewnością na długo pozostanie w pamięci naszych przedszkolaków.

• 11 listopada - Narodowe Święto Niepodległości

• W dniu 12 listopada w naszym Przedszkolu odbyły się obchody Dnia Niepodległości. Dzieci utrwalały nazwy symboli narodowych,słuchały wierszy patriotycznych takich jak: „Katechizm polskiego dziecka”, „11 listopada”, „Znak”, „Barwy ojczyste” oraz zapoznały się z wydarzeniem historycznym z dnia 11 listopada 1918 r. Przedszkolaki własnoręcznie wykonały biało-czerwone kotyliony, które z dumą prezentowały podczas wykonania piosenki „Od morza aż do Tatr”. Wspólnymi siłami udało im się również wykonać biało-czerwoną flagę. Na koniec dzieci odśpiewały hymn państwowy „Mazurek Dąbrowskiego”, pamiętając przy tym o zachowaniu należytej postawy.

Obchody Narodowego Święta Niepodległości miały na celu rozwijanie wśród wychowanków naszego przedszkola poczucia przynależności narodowej, pielęgnowanie polskiej kultury i tradycji. Jednocześnie były pouczającą lekcją historii i patriotyzmu.

„Barwy ojczyste”

Powiewa flaga
            Gdy wiatr się zerwie
            A na tej fladze
            Biel jest i czerwień,
            Czerwień- to miłość,
            Biel – serce czyste…
            Piękne są nasze
            Barwy ojczyste.

Czesław Janczarski

• 5 listopada – Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

• Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek obchodzony jest na całym świecie 5 listopada. To wspaniała okazja do rozwijania zainteresowań czytelniczych wśród dzieci. Wybrana data nie jest przypadkowa – jest to dzień urodzin jednego z największych twórców bajek – Walta Disney’a.

Wartościowe książki kształcą w dzieciach odpowiednie postawy moralne, rozwijają dziecięcą fantazję, pamięć, bogacą słownictwo. Warto wybierać więc bajki, gdzie dobro zwycięża, a zło zostaje ukarane. Ten wyjątkowy dzień nie mógł przejść bez echa również w naszym przedszkolu. Wszyscy z przyjemnością wzięli udział w bajkowym spotkaniu, podczas którego opowiadali o swoich ulubionych bajkowych postaciach.

Wszystkie dzieci bardzo chętnie wzięły udział w zabawach, wymagających wykazania się znajomością treści bajek, tych znanych i mniej znanych. Nikogo nie trzeba było namawiać do rozwiązywania zagadek, rozpoznawania bajek  po rekwizycie lub po przeczytaniu fragmentu książki. Były muzyczne zgadywanki i zabawy ruchowe przy muzyce z ulubionych bajek. Dzieci układały również puzzle z bajkowymi postaciami i wyklejały plasteliną bohaterów filmów animowanych.

Na koniec wszyscy otrzymali medale „Przyjaciela postaci z bajek” , jabłka i słodkości od…. Królewny Śnieżki, która zostawiła wszystko dzień wcześniej pod drzwiami naszego przedszkola. Radość i uśmiechy zagościły na każdej buzi. Atmosfera była wspaniała, dzień ten był pełen wrażeń. Miejmy nadzieję, że ten magiczny czas na zawsze pozostanie w sercach naszych przedszkolaków.

• Zdalne nauczanie - terminy.

• Zgodnie z rozporządzeniem ministra edukacji i nauki w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 do 29 listopada przedłużone zostanie ograniczenie funkcjonowania klas IV-VIII szkół podstawowych dla dzieci i młodzieży, szkół podstawowych dla dorosłych, szkół ponadpodstawowych, placówek kształcenia ustawicznego i centrów kształcenia zawodowego. Uczniowie i słuchacze tych szkół od 26 października nie będą mieć zajęć stacjonarnych, tylko będą uczyć się zdalnie. Dodatkowo od 9 do 29 listopada zdalnie będą się uczyć klasy I-III szkoły podstawowej.