• Wycieczka integracyjna do kina

•   W słoneczny piątek 15 października 2021 r. uczniowie klas III, IV, VII i VIII pod opieką wychowawców udali się do kina w Nowej Dębie na projekcję  pt. ,,Jak rozmawiać z psem”. Był to film familijny, który zruszał, bawił i uczył: Oliver ma 12 lat i jest technologicznym geniuszem. Jego najlepszym przyjacielem jest pies o imieniu Henry. Niestety chłopiec nigdy nie wie, co kołacze się po głowie zwierzaka, gdy ten do niego szczeka. To się jednak zmieni! Pewnego dnia Oliver przeprowadza tajemniczy eksperyment, w wyniku którego między czworonogiem a jego właścicielem nawiązuje się telepatyczna więź. Od tej pory chłopiec słyszy myśli własnego psa, dzięki czemu mogą ze sobą normalnie rozmawiać…… Po projekcji udaliśmy się do jednej z lokalnych restauracji na wspólny pyszny posiłek. Wycieczka integrowała uczniów, którzy świetnie zdali egzamin z kulturalnego zachowania się w kinie i restauracji. Wszystkim dopisywały doskonale humory- połączyliśmy edukację z rozrywką.

• Ognisko z okazji Dnia Chłopaka

•      Dzień Chłopaka obchodzony jest 30 września. Uczniowie z klas VII i VIII również pamiętali
            o tym wyjątkowym dniu, choć  w tym roku świętowaliśmy go nieco wcześniej, bo w czwartek 16 września 2021r..Odbyło się  ognisko, które tego  dnia zorganizowali rodzice wraz z wychowawcami.

Były kiełbaski, pieczone ziemniaki i mnóstwo innych pyszności. Piękna pogoda sprzyjała zabawom na świeżym powietrzu, dopisywały dobre humory. Dziewczęta przygotowały konkurencje dla swoich kolegów, podczas których musieli oni wykazać się kreatywnością i sprawnością fizyczną. Było to upragnione spotkanie integracyjne po długiej pandemicznej przewie Serdecznie dziękujemy za pomoc i zaangażowanie rodzicom.

• DYKTANDO NIEPODLEGŁOŚCIOWE

• Uczniowie  klas VII i VIII wzięli udział w IX edycji Dyktanda Niepodległościowego, które odbywa się pod hasłem ,,Po polsku o historii". Inicjatywa ma na celu uwrażliwienie młodzieży na piękno języka polskiego i poszerzenie wiedzy z historii Polski XX wieku.W tym roku tekst odnosił się do powstań śląskich.Polonistyczne zmagania wyłoniły szkolnych mistrzów ortografii, są nimi:

Katarzyna Mazgaj kl.VIII- I miejsce; Aleksandra Gil kl.VII - II miejsce; Kamil Kopeć kl.VIII - III miejsce.

Gratulujemy i życzymy sukcesów w kolejnych etapach konkursu