• Egzamin ósmoklasisty

• W dniach 25, 26, 27  maja 2021 r. uczniowie klasy VIII przystąpią do egzaminu z języka polskiego, matematyki i języka angielskiego.

Czas rozpoczęcia egzaminu każdego dnia to godzina 900

Przybycie uczniów do szkoły na godzinę 830

Organizacja i przebieg egzaminów odbywa się w reżimie sanitarnym.

Szczegółowe informacje dotyczące zasad i procedur organizacji egzaminów zostaną przekazane uczniom i rodzicom przez wychowawcę.

25 maja (wtorek)       język polski               Czas trwania   120 minut                Czas przedłużony  180 minut

26 maja (środa)        matematyka               Czas trwania   100 minut                Czas przedłużony  150 minut

27 maja (czwartek)  język angielski            Czas trwania   90 minut                  Czas przedłużony  135 minut

Pozostali uczniowie (klasy 0-VII) w tych dniach nie mają lekcji - są to dni wolne od zajęć.

• Nauczanie hybrydowe od 17 maja

•  Od dnia 17.05.2021 do 30.05.2021 rozpocznie się nauczanie hybrydowe w klasach IV-VIII.

Kl. IV, VI – stacjonarnie poniedziałek 17.05.2021, środa 19.05.2021, piątek 21.05.2021  reszta dni obowiązuje nauczanie zdalne.

Kl. VII, VIII – stacjonarnie wtorek 18.05.2021, czwartek 20.05.2021, poniedziałek 24.05.2021, piątek 28.05.2021 -  reszta dni zdalnie.

Dni wolne dla uczniów podczas egzaminów ósmoklasisty: 25.05.2021, 26.05.2021, 27.05.2021

• #challengeniebieskiemotyle2021

• 2 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Świadomości Autyzmu, w związku z tym Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Jana Pawła II w Jarosławiu zorganizował na portalu społecznościowym facebook akcję #challangeniebieskiemotyle2021.

Celem akcji

jest poszerzenie świadomości na temat autyzmu i przekazanie iskierki przyjaźni osobom z autyzmem i ich rodzinom.

Nasza szkoła została nominowana do wyzwania z Publicznego Przedszkola w Majdanie Królewskim i chętnie włączyła się w tę akcję.

Dzieci ubrały się na niebiesko, wykonały na świeżym powietrzu  wiosenny taniec oraz prace plastyczne pod hasłem ,,Jesteśmy z wami, niebieskimi motylami”.

W galerii  zamieszczamy fotorelację z przeprowadzonej akcji.

Do wykonania zadania nominujemy:

1.     Publiczną Szkołę Podstawową w Porębach Dymarskich,

2.     Publiczną Szkołę Podstawową w Klatkach,

3.     Gminną Bibliotekę Publiczną w Majdanie Królewskim.

Jak przekazać taką niebieską iskierkę przyjaźni?

WYSTARCZY:

1.     Ubrać się na niebiesko  (nie dotyczy służb mundurowych).

2.     Wykonać prace plastyczną np. odbić niebieskie ręce w kształcie motyla lub serca albo wykonać aktywność wg. własnej inwencji twórczej np. ,,taniec motyla”.

3.     Zrobić zdjęcie lub nagrać film z tworzenia pracy i wstawić na swój profil na Facebook oraz przesłać na adres; motyle2021@soswjaroslaw.onmicrosofy.com  Ważne aby na zdjęciu lub filmie ujęte były pozdrowienia: JESTEŚMY Z WAMI NIEBIESKIMI MOTYLAMI! (nagrane lub napisane).

4.     Nominować kolejne trzy osoby (może to być również grupa klasowa, oddział przedszkolny lub instytucja) i powiadomić je o tym.

5.      Każda osoba włączająca się do akcji #challengeniebieskiemotyle2021 do publikowanego zdjęcia lub filmu dołącza skopiowany tekst, podając nominowane przez siebie osoby.

6.     Na wykonanie zadania każdy nominowany otrzymuje 48 godzin.

JESTEŚMY Z WAMI NIEBIESKIMI MOTYLAMI!

• Święto Konstytucji 3 Maja

• Pamiętaj przedszkolaku, jesteś patriotą
            gdy o swej ojczyźnie miłej, uczysz się z ochotą!

W pierwszych trzech dniach maja obchodzone są w Polsce trzy ważne święta państwowe: 1 maja - zapisał się jako Międzynarodowe Święto Pracy, 2 maja - został ustanowiony Dniem Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, a 3 maja – obchodzimy rocznicę uchwalenia Konstytucji.

Nasze przedszkolaki włączyły się w obchody świąt patriotycznych w przedszkolu.

W galowych strojach  zaprezentowały wiersz i piosenkę patriotyczną. W ciągu tego dnia utrwaliły znajomość symboli narodowych: flagi, godła i hymnu polskiego. Wykonały również drzewko patriotyczne w barwach narodowych.

To była wspaniała okazja do zapoznania się z historią Polski -przypomnienia sobie,że jesteśmy Polakami, a Polska to nasza Ojczyzna.