• Witaj Majowa Jutrzenko

• 29 kwietnia w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja przygotowana przez klasę VII.

Od uchwalenia Konstytucji 3 Maja minęło już ponad 200 lat, ale pamięć o tym wydarzeniu jest wciąż żywa. Dzień 3 Maja obchodzimy jako święto narodowe. Mimo, że w Polsce uchwalono wiele innych konstytucji, żadna nie została przez historię tak wysoko oceniona. Żadna z nich nie miała bowiem aż tak doniosłego znaczenia jak konstytucja majowa, która była pierwszym w Europie, a drugim na świecie tego typu aktem prawnym. Konstytucja 3 Maja 1791 roku nie była zwykłą ustawą zasadniczą. Była czymś znacznie ważniejszym: stanowiła źródło nadziei, otuchy i pokrzepienia dla wielu Polaków.

• Poranek Wielkanocny

• 13 kwietnia w naszej szkole odbyło się przedstawienie „Poranek Wielkanocny”. Uczniowie klasy III pod opieką pani Doroty Grzesik zaprezentowali program słowno-muzyczny nawiązujący do wydarzeń paschalnych. Przybliżyli również zwyczaje i tradycje związane z Wielkanocą. Na koniec  został rozstrzygnięty Szkolny Konkurs Wielkanocny. Dziękujemy za tak liczny udział w nim naszym uczniom. Podsumowaniem akademii były życzenia świąteczne złożone przez panią Dyrektor połączone z tradycyjnym dzieleniem się jajkiem , a w naszym wydaniu jakiem czekoladowym.