• Międzynarodowy Dzień Ziemi.

• 22 kwietnia, każdego roku, na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Ziemi. Tego dnia szczególnie powinniśmy pomyśleć o tym, jak chronić nasz wspólny dom, naszą planetę. Warto zastanowić się, jak pomóc Pani Ziemi, aby ten wspólny dom był zdrowy, piękny i czysty.

W ramach obchodów tego wyjątkowego dnia w naszym przedszkolu odbył się Ekologiczny Pokaz Mody. Dzieci prezentowały stroje wykonane z różnorodnych materiałów przeznaczonych do recyklingu np. kartonów, worków, gazet, butelek plastikowych, folii spożywczej, nakrętek od butelek itp. Już samo wykonywanie strojów przysporzyło wszystkim wiele radości. To była naprawdę świetna zabawa. Mali modele wspaniale prezentowali na przedszkolnym wybiegu swoje "ekokreacje".

Pokaz Mody Ekologicznej udowodnił, że pomysłowość uczestników, a także możliwości, jakie dają wszelkie odpady i materiały wtórne są nieskończone.

Punktem kulminacyjnym obchodów tego wyjątkowego dnia było posadzenie symbolicznego drzewka w ogrodzie szkolnym. Sadzenie drzew jest jednym z najpiękniejszych i rzeczowych elementów ochrony środowiska. Przedszkolaki doskonale wiedzą, że  drzewa to "zielone płuca" naszej planety. Na koniec wszyscy dostali odznaki przyjaciela przyrody.

• Wielkanoc 2021

• Zdrowych, pogodnych Świąt Wielkanocnych,