• Konkurs Wiedzy o kardynale Stefanie Wyszyńskim

• 26 listopada w Publicznej Szkole Podstawowej w Krzątce odbył się  II etap konkursu wiedzy o Bł. Kard. Stefanie Wyszyńskim. Naszą szkołę reprezentowały: Kasia Mazgaj i Aleksandra Gil. Oprócz nich w konkursie udział wzięło 18 uczestników Dekanatu Raniżowskiego z 9 szkół: z Wilczej Woli, Spi, Woli Raniżowskiej, Mazur, Kopci, Huty Komorowskiej, Komorowa, Brzostowej Góry, Krzątki. Uczniowie wykazali się ogromną wiedzą na temat życia i działalności kapłańskiej Prymasa Tysiąclecia.

Nasza uczennica Kasia Mazgaj zajęła II miejsce.

Gratulujemy!

• ,,Szkoła do hymnu"...

• 10 listopada 2021r. w dzień poprzedzający Święto Niepodległości nasza szkoła przyłączyła się do ogólnopolskiej akcji ,,Szkoła do hymnu". Punktualnie o 11.11 wspólnie odśpiewaliśmy ,,Mazurka Dąbrowskiego". Uczniowie przystrojeni w biało-czerwone kotyliony zaprezentowali doskonałą znajomość 4 zwrotek najważniejszej pieśni Polaków. Jest to kontynuacja inicjatywy, która rozpoczęła się w 2018r. i cieszy się ogromną popularnością w kraju i wśród placówek polonijnych z całego świata. Poprzez udział w podobnych akcjach kształtujemy postawy patriotyczne uczniów i rozbudzamy poczucie przynależności narodowej.

• Udział w akcji ,,#szkoła pamięta"!

• Aktywnie włączyliśmy się w akcję ,,#szkoła pamięta". Członkowie SU przeprowadzili zbiórkę zniczy wśród naszych uczniów. Zebrano rekordową liczbę zniczy, które zostały zaniesione na groby w okolicznych cmentarzach. W ten sposób uczciliśmy pamięć zmarłych, bo ,,Nie umiera ten, kto trwa w pamięci żywych".