• Dbamy o nasze zęby

• W związku z tym, że w marcu obchodzimy Światowy Dzień Zdrowia Jamy Ustnej 11.03. 2021 r. online odbyły się w naszej szkole spotkania profilaktyczne ze studentkami stomatologii Uniwersytetu Medycznego w Lublinie. Przemiłe panie Karolina, Wiktoria, Zuzanna i Emmanuela zaprezentowały dzieciom w jaki sposób poprawnie czyścić zęby oraz pokazały podstawowy zestaw diagnostyczny używany w gabinecie stomatologicznym. Oprócz tego po zajęciach przedszkolaki otrzymały kolorowanki i kalendarz mycia zębów. Dzieci miały mnóstwo pytań dotyczących higieny jamy ustnej, zdrowego odżywiania się, rodzajów szczoteczek, nici dentystycznych, a nawet żucia gumy. Po spotkaniu online młodsze dzieci zabrały się do pracy i wzięły udział w konkursie plastycznym dotyczącym higieny jamy ustnej. Dziękujemy pani Klaudii z Polskiego Towarzystwa Studentów Stomatologii za zaproszenie wzięcia udziału w tej akcji

• 8 MARCA - DZIEŃ KOBIET

• 8 marca to wyjątkowy dzień w roku. Wtedy swoje święto obchodzą wszystkie kobiety, zarówno te duże, jak i te małe.

W tym szczególnym dniu wszyscy chłopcy w naszej szkole składali życzenia dziewczynkom i swoim paniom. Nie obyło się bez laurek, kwiatków i drobnych upominków. Przedszkolaki upiekły nawet dla wszystkich pań muffinki z czekoladą oraz przygotowały piosenkę i wiersz o tym wyjątkowym dniu.
            Z dziewczęcych buź uśmiech nie schodził przez cały dzień, a chłopcy zachowywali się jak prawdziwi gentelmani, byli przemili, uczynni i sympatyczni:)

Wszystkie panie i dziewczynki dziękują chłopcom za piękne życzenia, kwiaty i promienny uśmiech

• Dzień Dinozaura

• 26 lutego 2021 r. dzieci z naszego przedszkola obchodziły Dzień Dinozaura. Wszyscy „cofnęli się” w czasie i spędzili cudowny dzień w świecie pełnym prehistorycznych stworów, które kiedyś zamieszkiwały nasza planetę.

Przedszkolaki obejrzały bardzo ciekawa prezentację multimedialną. Wszyscy słuchali z zaciekawieniem o życiu tych pradawnych istot, o ich sposobie odżywiania, środowisku życia. Dzieci dowiedziały się również czym zajmuje się paleontolog i skąd biorą się w muzeach szkielety dinozaurów. Chętnie odgadywały też zagadki tematyczne, brały udział w zabawach matematycznych oraz ruchowo- naśladowczych. Dzieci w grupach stworzyły szkielety dinozaurów, używając do tego rolek po papierze toaletowym. Utrwaliły również pojęcia z orientacji przestrzennej, kolory.

Na koniec zajęć wszyscy dostali medale wybitnego paleontologa oraz wspaniałe kolorowe maski dinozaurów.