• Rekrutacja na rok szkolny 2020/2021

          • Podanie do publicznej wiadomości informacji (dane na dzień 7.04. 2020)

            o kandydatach zakwalifikowanych do oddziału przedszkolnego i klasy I

            PSP w Brzostowej Górze

            Oddział przedszkolny

            Komisja rekrutacyjna w oparciu o posiadaną dokumentację podjęła decyzję

             o wydaniu listy

            10 dzieci zakwalifikowanych do oddziału przedszkolnego na rok szkolny 2020/2021.

            W tej grupie znajduje się trzech 4 – latków, trzech 5 – latków i czterech 6 - latek

            Kandydatów niezakwalifikowanych nie ma. Pozostało 15 wolnych miejsc.

             

            Klasa I

            W wyniku analizy zgłoszonych wniosków, Komisja Rekrutacyjna podjęła decyzję

            o zakwalifikowaniu 2 dzieci do klasy pierwszej PSP w Brzostowej Górze

            na rok szkolny 2020/2021.

            Kandydatów niezakwalifikowanych nie ma. Pozostało 23 wolne miejsca.

            Wszystkie dzieci, których rodzice złożyli wnioski, zostały zakwalifikowane

            Powyższe listy są do wglądu u dyrektora szkoły. Zainteresowani Rodzice mogą się kontaktowaćz dyrektorem telefonicznie lub przez maila szkoły: sp.brzostowa@o2.pl

          • Wiosenna przerwa świąteczna w szkołach od 9 do 14 kwietnia 2020 r.

          • 01.04.2020

            Informujemy, że od 9 do 14 kwietnia br. w szkołach będzie trwać wiosenna przerwa świąteczna. W czwartek, 9 kwietnia i piątek, 10 kwietnia br. szkoły nie będą prowadzić zajęć dydaktyczno-wychowawczych z uczniami w formie kształcenia na odległość ani zajęć opiekuńczych (świetlicowych) dla uczniów.

             

            Natomiast przedszkola, jako placówki nieferyjne, do 10 kwietnia br. prowadzą swoją działalność z dziećmi zgodnie z przepisami prawa o czasowym ograniczeniu funkcjonowania jednostek systemu oświaty.

            Podstawy prawne:

            1. Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej w sprawie organizacji roku szkolnego (Dz.U.z 2017 r. poz. 1603 z późn. zm.) - § 3 ust.1 pkt 3. 
            2. Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11 marca 2020 r. w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 (Dz. U. poz. 410 z późn. zm.).
            3. Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 20 marca 2020 r. w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświatyw związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 (Dz. U. poz. 493 z późn.

             Departament Informacji i Promocji

            Ministerstwo Edukacji Narodowej 

          • DLA RODZICÓW

          • Drodzy Rodzice!

            Dyrektorzy oraz nauczyciele ze szkół i placówek do których uczęszczają Państwa dzieci, dokładają wszelkich starań, aby w różnych formach kontynuować nauczanie na odległość. W obecnej sytuacji Państwa rola – rodziców, którzy wspierają swoje dzieci w uczeniu się w domu – nabiera nowego znaczenia. Zachęcamy do podjęcia współpracy i komunikowania się ze szkołą w zakresie organizacji zdalnego nauczania, jeżeli to możliwe również do udzielania pomocy nauczycielom i uczniom szkoły. Przekazujemy kilka wskazówek, które mogą być pomocne w kształceniu na odległość. Narzędzia i aplikacje wykorzystywane do kontynuowania nauki na odległość, mogą także wspierać rozwijanie pasji oraz zainteresowań Państwa dzieci i na stałe stać się ważnym elementem ich kształcenia.

            Rodzicu

            1. W obecnej sytuacji nauka w domu jest koniecznością. Trzeba jednak pamiętać, że ten szczególny czas powinien być przeznaczony nie tylko na naukę, ale także na rozwijanie pasji i zainteresowań dziecka oraz na odpoczynek i wzmacnianie relacji rodzinnych.

            2. Zaplanuj czas dziecka i podziel go na np. cztery grupy:

            a. edukacja – będą to np.: indywidualna praca ucznia z materiałami przekazanymi czy wskazanymi przez nauczyciela i według jego wskazówek, zajęcia prowadzone przez nauczyciela on-line (w czasie rzeczywistym) oraz inne formy nauki ucznia (w tym wykonywanie prac domowych, ćwiczeń, lektura),

            b. sport – w obecnej sytuacji to przede wszystkim wszelkiego rodzaju aktywności ruchowe możliwe do wykonania w warunkach domowych, w tym proste rozgrzewki/rozciągania,

            c. dom – to obowiązki domowe, w których wypełnianie dziecko powinno być zaangażowane (sprzątanie, pomoc przy posiłkach), obowiązki, czasem  najbardziej żmudne mogą być atrakcyjne, bo jest to czas spędzony wspólnie z rodziną,

            d. rozrywka – to każda forma zabawy i odpoczynku, która minimalizuje poczucie braku kontaktu z rówieśnikami, okazja do podzielenia się z dziećmi swoimi pasjami, wspólne gry planszowe.

            3. Nauka w domu, w sposób bardziej samodzielny, staje się rzeczywistością. Zachęcaj swoje dziecko do samodzielnej pracy.

            4. Pozostań w kontakcie z wychowawcą i nauczycielami. Udostępnij im swój numer telefonu, adres mailowy, korzystaj z dziennika elektronicznego, sprawdzaj stronę internetową szkoły.

            5. Zgłaszaj szkole na bieżąco swoje spostrzeżenia i wnioski, w szczególności dotyczące przebiegu uczenia na odległość, np. trudności techniczne, zasoby i możliwości sprzętowe dostępne dla Twojego dziecka.

            6. Pomóż dziecku, szczególnie w przypadku dzieci młodszych, zorganizować warunki do nauki w domu – kącik, pomieszczenie, dostęp do komputera, tablet itd.

            7. Wspólnie z dzieckiem ustalcie godziny nauki, przeplatane odpoczynkiem (zabawa, sport, rozrywka) lub innymi aktywnościami, np. prace w domu na rzecz rodziny.

            8. Zachęcaj dziecko do systematycznego uczenia się. Nagradzaj za pilność, systematyczność i samodzielną naukę.

            9. Pomóż dziecku w pobieraniu materiałów, zrozumieniu poleceń. Motywuj do samodzielnego rozwiązania zadań, doradź, w jaki sposób ma przechowywać pobrane materiały i swoje rozwiązania.

            10.Jeżeli Twoje dziecko zdaje w tym roku egzamin ósmoklasisty, egzamin maturalny lub egzamin zawodowy, zachęć do skorzystania z materiałów publikowanych przez CKE, w tym z próbnych testów.

            11.Zwróć szczególną uwagę dziecka na bezpieczne korzystanie z internetu. Przydatne informacje dotyczące zasad bezpieczeństwa w sieci znajdziesz w dalszej części poradnika, jak również na stronie https://ose.gov.pl/pakietyedukacyjne. Nadzoruj działania dziecka w sieci i rozmawiaj z nim o podejmowanych przez nie aktywnościach.

            13.Sprawdź komunikaty publikowane na stronach Ministerstwa Edukacji Narodowej i Ministerstwa Cyfryzacji, dotyczące planowania i realizacji nauki zdalnej: 

            https://www.gov.pl/web/edukacja/nauka-zdalna

            https://www.gov.pl/web/edukacja/lekcje-z-internetu

            https://www.gov.pl/web/cyfryzacja/nauczycielu-poprowadz-lekcje-online

          • DLA UCZNIÓW

          • Drogi Uczniu!

            Szkoła, do której uczęszczasz, dostosowując się do sytuacji związanej z ogłoszonym stanem epidemii, wprowadza nauczanie na odległość, z wykorzystaniem nowoczesnych technologii do zdalnego prowadzenia zajęć. Dyrektor szkoły organizuje cały proces nauczania na odległość, a nauczyciele przygotowują dla Ciebie materiały i aktywności. To jest czas, gdy umiejętności, które nabyłeś samodzielnie, korzystając np. z serwisów społecznościowych na smartfonie, tablecie, komputerze lub w szkole podczas lekcji informatyki, mogą wprowadzić Cię na wyższy poziom wykorzystania nowoczesnych technologii. Jeśli masz jakiekolwiek trudności, np. z dostępem do sygnału internetu, skontaktuj się ze szkołą (np. telefonicznie) – poinformuj ją o swoich problemach. Pamiętaj, że jesteś członkiem społeczności klasowej i to, że musisz przebywać w domu nie oznacza, że jesteś poza swoją klasą szkolną. Przeczytaj nasze porady. Pomogą Ci one efektywnie uczyć się i rozwijać swoje zainteresowania:

            1. Samodzielnie lub z pomocą rodziców zorganizuj swoje miejsce i ustal czas pracy:

            a. zapoznaj się z informacjami przesłanymi przez dyrektora szkoły/wychowawcę/nauczycieli poszczególnych przedmiotów na temat sposobów i narzędzi, które będą wykorzystywane do prowadzenia nauczania,

            b. jeśli masz rodzeństwo w wieku szkolnym, a w domu nie ma odpowiedniego sprzętu dla każdego z Was, Twoi rodzice powinni skontaktować się z szkołą (Waszymi wychowawcami) oraz ustalić z nimi plan i sposób Waszej pracy,

            c. zapoznaj się z instrukcjami przekazanymi przez wychowawcę/nauczycieli, jak pobrać materiały do nauki, 

            d. pamiętaj, że w razie potrzeby możesz napisać sam lub z pomocą rodziców maila do nauczyciela z prośbą o przedłużenie terminu wykonania danego zadania/aktywności,

            e. przyda Ci się komputer, tablet lub smartfon z kamerą internetową, słuchawkami i mikrofonem – sprawdź działanie tych urządzeń na przykładowym połączeniu ze swoimi rówieśnikami lub innymi osobami; przygotuj również swoje zeszyty i podręczniki, gdyby potrzebna była dodatkowa notatka poza materiałami elektronicznymi, f. jeśli zajęcia są prowadzone on-line, czyli w czasie rzeczywistym, pamiętaj, aby kilka minut wcześniej zalogować się w odpowiednim miejscu.

            2. Uczestnicz aktywnie w zdalnym nauczaniu. Początkowo taka forma nauki może budzić Twoją obawę, szybko jednak przekonasz się, że jest ona bardzo przystępna i atrakcyjna:

            a. zapoznaj się ze wszystkimi materiałami przygotowanymi i przekazanymi Ci przez nauczyciela, a także z terminami wykonania zadań oraz sposobami przekazania rozwiązań,

            b. sprawdź, w jaki sposób możesz zadawać nauczycielowi pytania lub uczestniczyć w dyskusji

            c. uważnie czytaj polecenia – jeśli masz wątpliwości, wykorzystaj dostępne formy komunikacji, by wyjaśnić je z nauczycielem,

            d. odważnie udzielaj odpowiedzi i zadawaj pytania przez sieć, pamiętaj o zachowaniu odpowiedniej formy grzecznościowej przy ich formułowaniu,

            e. staraj się maksymalnie wykorzystać czas nauki i nie przedłużaj niepotrzebnie czasu spędzonego przy komputerze.

            3. W miarę możliwości systematycznie odrabiaj zadania domowe i wykonuj wymagane przez nauczyciela aktywności:

            a. sprawdź termin wyznaczony przez nauczyciela na wykonanie zadania,

            b. jeśli Twoje rozwiązanie wymaga przygotowania pliku, zapisz go w wymaganym formacie, sprawdź objętość pliku – jeśli jest on zbyt duży zastosuj metody kompresji poznane na lekcjach informatyki lub poproś o pomoc rodzica, nauczyciela, prześlij rozwiązanie w wyznaczonym terminie i upewnij się, czy plik dotarł do nauczyciela, 

            c. wykonaj inne wymagane przez nauczyciela aktywności, przestrzegając ustalonych terminów, a w przypadku niemożności wykonania zadania poproś go o pomoc w rozwiązaniu napotkanego problemu.

            4. Staraj się rozszerzać swoje wiadomości, wyszukując dodatkowe informacje w internecie na zadany temat. Pamiętaj, aby nie kopiować gotowych rozwiązań i tekstów. Przekazuj nauczycielowi tylko Twoje autorskie rozwiązania i materiały.

            5. W zorganizowany sposób przechowuj pliki z rozwiązaniami zadań z poszczególnych przedmiotów. W przypadku trudności poproś o pomoc nauczyciela, rodziców lub kolegów.

            6. Przestrzegaj zasad bezpieczeństwa w intrenecie i higieny pracy z komputerem/innymi urządzeniami. Informuj rodziców (opiekunów) o wszystkich sytuacjach, które wzbudziły Twój niepokój.

            7. Pomagaj swoim kolegom i nauczycielom, jeśli mają trudności techniczne.

            8. Jeżeli zdajesz w tym roku egzamin ósmoklasisty, egzamin maturalny lub egzamin zawodowy, skorzystaj z materiałów publikowanych przez Centralną Komisję Egzaminacyjną, w tym z próbnych testów. Pomogą Ci one lepiej przygotować się do egzaminu.

          • Przygotowanie do próbnego egzaminu ósmoklasisty – informacja MEN i CKE

          • Szanowni Państwo

            Centralna Komisja Egzaminacyjna oraz okręgowe komisje egzaminacyjne przygotowują materiały do przeprowadzenia próbnego egzaminu ósmoklasisty z języka polskiego, matematyki oraz języków obcych nowożytnych. Zainteresowane szkoły będą mogły przeprowadzić taką próbę od 30 marca do 1 kwietnia br.

            Wszystkie niezbędne materiały do przeprowadzenia egzaminów zostaną zamieszczone na stronie internetowej CKE oraz na stronach okręgowych komisji egzaminacyjnych w następujących terminach:

            • 30 marca br. (poniedziałek), ok. godz. 9:00 – język polski;
            • 31 marca br. (wtorek), ok. godz. 9:00 – matematyka;
            • 1 kwietnia br. (środa), ok. godz. 9:00 – języki obce nowożytne.

            Proszę Państwa o zapoznanie się z komunikatem MEN i CKE, który przekazujemy w załączeniu, a także poinformowanie nauczycieli, uczniów klas VIII i ich rodziców o przygotowaniach do próbnego egzaminu. W komunikacie znajdą Państwo m.in. wskazówki, jak w warunkach kształcenia na odległość można przeprowadzić egzamin i przekazać nauczycielom zadania do oceny. Zasady oceniania CKE przekaże dyrektorom w późniejszym terminie.

            Mam nadzieję, że w próbnym egzaminie ósmoklasisty weźmie udział jak najwięcej uczniów.

             

            Z wyrazami szacunku

            Dariusz Piontkowski

            Minister Edukacji Narodowej

             

            Załącznik: 

            1. Próbny egzamin ósmoklasisty – informacja MEN i CKE

          • KSZTAŁCENIE NA ODLEGŁOŚĆ- INFORMACJA DLA UCZNIÓW, RODZICÓW I NAUCZYCIELI

          •     W związku z czasowym ograniczeniem funkcjonowania szkoły od 25 marca 2020 r. zgodnie z rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej szkoły mają obowiązek realizowania podstawy programowej. Nauczyciele i uczniowie naszej szkoły będą pracować zdalnie czyli online. 

            Na stronie internetowej naszej szkoły w zakładce Kształcenie na odległość - tematyka ( można uruchomić też klikając link:  https://pspbrzostowagora.edupage.org/text9/ ) opublikowane są tygodniowe plany, zakres treści nauczania dla poszczególnych klas.

             

            Drodzy uczniowie! Takie nauczanie wprowadza obowiązek uczestnictwa w organizowanych zajęciach i samodzielnej pracy ucznia w domu. Każdy uczeń po zakończeniu swojej pracy odpisuje maila zwrotnego do nauczyciela. Jeśli napotkał trudności, pisze jakie, a nauczyciel udzieli mu wskazówek odpisując. Jeśli pracował bez problemów wystarczy mail z informacją: Nie mam pytań. Dziękuję! itp. W ten sposób chcemy sprawdzić czy mamy ze sobą kontakt. Także rodzice powinni być w kontakcie z nauczycielami przedmiotów i wychowawcami, aby usprawnić proces uczenia. W informacji od nauczyciela możecie uzyskać informację o postępach dziecka, sposobie weryfikowania wiedzy, uzupe łnienia wiadomości itp. To taka forma konsultacji w godzinach pracy nauczyciela.

            Rodzice! Pomagajcie swoim dzieciom! Zapewnijcie miejsce pracy, przypomnijcie o lekcjach, pomóżcie w wysłaniu maila itp.

            Zdalna realizacja programów nauczania odbywa się z wykorzystaniem stron internetowych, takich jak:  epodreczniki.pl/  

            www.cke.gov.pl   

            www.gov.pl/zdalnelekcje  

            Jeśli otrzymamy kody i hasła dostępu z MEN, to je przekażemy.                                                         

            Nauczyciele, rodzice i uczniowie korzystają z kanałów komunikacji tj. strony internetowej szkoły, poczty elektronicznej, Skype, Messengera i innych. Ciągle doskonalimy ten proces i na pewno będziemy go modyfikować w razie sygnałów od was. Jeśli chcecie zmienić adres mailowy, podać inny, lepszy do kontaktu, to napiszcie do nauczycieli.

                                                                                                                         

            Nauczyciele mają świadomość różnych trudności wynikających z potrzeby nauki przez Internet, gdy w domu jest dwoje czy troje dzieci a jeden komputer. Pamiętajmy o smartfonach, tabletach one też się przydadzą. Są na pewno kłopoty z zawieszaniem się połączenia, jego prędkością itp. dlatego będziemy również pracować z podręcznikiem i ćwiczeniami.

             

                       Szanowni Rodzice! Dziękujemy Wam za troskę i motywowanie dzieci do nauki, za wzajemną komunikację między sobą i pomoc. Liczymy na Wasze wsparcie i zrozumienie w tym trudnym okresie. Piszcie do nas, informujcie na bieżąco, przeglądajcie stronę internetowa szkoły.

            Pozdrawiamy!

          • CO MUSISZ WIEDZIEĆ O KORONAWIRUSIE

          • Czym jest koronawirus?

            Nowy koronawirus SARS-Cov-2 wywołuje chorobę o nazwie COVID-19. Choroba objawia się najczęściej gorączką, kaszlem, dusznościami, bólami mięśni, zmęczeniem.

             

            Jak często występują objawy?

            Ciężki przebieg choroby obserwuje się u ok.15-20% osób. Do zgonów dochodzi u 2-3% osób chorych. Prawdopodobnie dane te są zawyżone, gdyż u wielu osób z lekkim przebiegiem zakażenia nie dokonano potwierdzenia laboratoryjnego.

             

            Kto jest najbardziej narażony?

            Najbardziej narażone na rozwinięcie ciężkiej postaci choroby i zgon są osoby starsze, z obniżoną odpornością, którym towarzyszą inne choroby, w szczególności przewlekłe.

             

            Jak się zabezpieczyć przed koronawirusem?

            Wirus przenosi się drogą kropelkową. Aktualnie nie ma szczepionki przeciw nowemu koronawirusowi. Można natomiast stosować inne metody zapobiegania zakażeniu, zaprezentowane poniżej. Metody te stosuje się również w przypadku zapobiegania innym chorobom przenoszonym drogą kropelkową np. grypie sezonowej (w przypadku której, szczyt zachorowań przypada w okresie od stycznia do marca każdego roku).

             

            Gdzie do tej pory stwierdzono przypadki zakażenia koronawirusem?

            Najwięcej potwierdzonych przypadków zakażenia nowym koronawirusem zarejestrowano w Chinach (99%), głównie w prowincji Hubei. Pozostałe osoby „zawlekły” wirusa do innych krajów Azji, Europy, Oceanii i Ameryki Północnej i zakaziły (np. w Niemczech, we Francji, w Wielkiej Brytanii) kolejne osoby.

             

            ZALECENIA:

            Często myj ręce używając mydła i wody, a jeśli nie masz do nich dostępu, używaj płynów/żeli na bazie alkoholu (min. 60%).Dlaczego? Mycie rąk ww. metodami zabija wirusa, jeśli znajduje się on na rękach.

             

            Stosuj odpowiednie zasady ochrony podczas kaszlu i kichania

            Podczas kaszlu i kichania zakryj usta i nos zgiętym łokciem lub chusteczką – natychmiast wyrzuć chusteczkę do zamkniętego kosza i umyj ręce używając mydła i wody, a jeśli nie masz do nich dostępu – płynów/żeli na bazie alkoholu (min. 60%).Dlaczego? Zakrycie ust i nosa podczas kaszlu i kichania zapobiega rozprzestrzenianiu się zarazków i wirusów. Jeśli kichasz lub kaszlesz w dłonie, możesz zanieczyścić przedmioty lub dotykane osoby. 

            Zachowaj bezpieczną odległość

            Zachowaj co najmniej 1 metr odległości między sobą a innymi ludźmi, szczególnie tymi, którzy kaszlą, kichają i mają gorączkę.Dlaczego? Gdy ktoś zarażony wirusem powodującym chorobę układu oddechowego, taką jak COVID-19, kaszle lub kicha, wydala pod ciśnieniem małe kropelki śliny i śluzu zawierające wirusa. Jeśli jesteś zbyt blisko, istnieje ryzyko, że możesz wdychać wirusa.

            Unikaj dotykania oczu, nosa i ust

            Dlaczego? Dłonie dotykają wielu powierzchni, które mogą być skażone wirusem. Jeśli dotkniesz oczu, nosa lub ust zanieczyszczonymi rękami, możesz przenieść wirusa z powierzchni na siebie.

            Jeśli masz gorączkę, kaszel, trudności w oddychaniu, zasięgnij pomocy medycznej

            Jeśli masz gorączkę, kaszel, trudności w oddychaniu, zasięgnij pomocy medycznej zgodnie z informacją zamieszczoną na stronie  tutaj .Dlaczego? Objawy ze strony układu oddechowego z towarzyszącą gorączką mogą mieć wiele przyczyn np. wirusową (wirusy grypy, adenowirusy, rynowirusy,  koronawirusy, wirusy paragrypy) czy bakteryjną (pałeczka Haemophilus influenzaea, pałeczka krztuśca, chlamydia, mykoplazama).

            Jeśli masz łagodne objawy ze strony układu oddechowego i nie podróżowałeś do Chin

            Jeśli masz łagodne objawy ze strony układu oddechowego i nie podróżowałeś do Chin, pamiętaj o stosowaniu podstawowych zasad ochrony podczas kaszlu, kichania oraz higieny rąk i pozostań w domu do czasu powrotu do zdrowia, jeśli to możliwe.

            Chroń siebie i innych przed zachorowaniem

            Podejrzenie zakażenie SARS-Cov-2 jest powiązane:

            • z podróżowaniem po obszarze Chin, w którym zgłoszono przypadki zakażenia SARS-Cov-2,

            lub

            • bliskim kontaktem z kimś, kto podróżował po Chinach i ma objawy ze strony układu oddechowego.

            Zachęcamy do zapoznania się informacjami zamieszczanymi  na  stronie internetowej Głównego Inspektoratu Sanitarnego , m.in. z „Komunikatem dla podróżujących”, „Zasadami postępowania z osobami podejrzanymi o zakażenie nowym koronawirusem 2019-nCoV MEDYCZNE”oraz „Zasadami  postępowania z osobami podejrzanymi o zakażenie nowym koronawirusem 2019-nCoV W PODRÓŻY LOTNICZEJ ”. 

            Maseczki

            Nie zaleca się używania masek na twarz przez zdrowych ludzi w celu zapobieżenia rozprzestrzenianiu się SARS-Cov-2

            Noszenie maseczki zasłaniającej usta i nos może pomóc ograniczyć rozprzestrzenianie się niektórych chorób układu oddechowego.  Jednak stosowanie samej maseczki nie gwarantuje powstrzymania infekcji i powinno być połączone ze stosowaniem innych środków zapobiegawczych, w tym higieną rąk i zasadami ochrony podczas kaszlu czy kichania (patrz wyżej) oraz unikaniem bliskiego kontaktu z innymi ludźmi (co najmniej 1 metr odległości). Światowa Organizacja Zdrowia doradza racjonalne stosowanie maseczek.

            Używaj maseczek tylko wtedy, gdy masz objawy ze strony układu oddechowego (kaszel lub kichanie), podejrzewasz u siebie infekcję SARS-Cov-2 przebiegającą z łagodnymi objawami lub opiekujesz się osobą z podejrzeniem infekcji SARS-Cov-2.

            Sprzęt ochrony układu oddechowego powinien być oznakowany znakiem CE, który potwierdza, że został prawidłowo zaprojektowany i skonstruowany, wykonany z właściwych materiałów.

             

            Informacja Ministerstwa Zdrowia 

            https://www.gov.pl/web/zdrowie/co-musisz-wiedziec-o-koronawirusie

          • Dzień Kobiet

          • W poniedziałek, 9 marca uczniowie klasy VIII przygotowali niespodziankę dla wszystkich kobiet i dziewczynek w naszej szkole. Tą niespodzianką był kabaretowy występ uczniów. Pomysłodawcy postanowili w humorystyczny sposób przedstawić hasło "kobieta zmienną jest". Nasi uczniowie zabrali widownię w podróż przez wieki, pokazując jak mogło wyglądać celebrowanie Dnia Kobiet w czasach Adama i Ewy, epoki kamienia a także w czasach rycerzów i księżniczek. Żartobliwie zestawiono te postacie z dzisiejszym wcieleniem kobiety - "Dżagi".
            Na zakończenie chłopcy z klasy VIII po wyrecytowaniu wiersza, wręczyli wszystkim przedstawicielkom płci pięknej po małym kwiatuszku.

             

          • I miejsce w Konkursie Wiedzy o Żołnierzach Wyklętych

          • W dniu 2 marca 2020 r. już po raz piąty odbył się Konkurs Wiedzy o Żołnierzach Wyklętych, zorganizowany przez Zespół Szkół nr 1 w Nowej Dębie. Do tegorocznej edycji przystąpiły dwuosobowe zespoły, które ustnie odpowiadały na pytania dotyczące Żołnierzy Wyklętych związanych z naszym regionem tj. Hieronima Dekutowskiego, Łukasza Cieplińskiego i Danuty Siedzikówny. W mocno obsadzonym konkursie, na który swoje reprezentacje wystawiły szkoły m.in. z Nowej Dęby, Huty Komorowskiej czy Woli Rusinowskiej, nasi uczniowie okazali się bezkonkurencyjni. Jakub Gil i Nikodem Kopeć zajęli pierwsze miejsce i zgarnęli główną nagrodę ufundowaną przez Starostę Powiatu Tarnobrzeskiego, który osobiście pogratulował im zwycięstwa. Opiekunem merytorycznym, przygotowującym naszych uczniów do zawodów, był pan Damian Sudoł. Gratulujemy laureatom, życzymy dalszych sukcesów i nieustannej satysfakcji z rozwijania uczniowskich pasji i talentów

          • Narodowy Dzień Pamięci "Żołnierzy Wyklętych"

          • 1 marca 2020 r. już po raz dziesiąty obchodzony był w całej Polsce Narodowy Dzień Pamięci "Żołnierzy Wyklętych". Z tej okazji Ministerstwo Edukacji Narodowej zachęcało aby szkoły, w ramach akcji #SzkołaPamięta, zorganizowały w pierwszym tygodniu marca wydarzenia edukacyjne poświęcone bohaterom podziemia antykomunistycznego. Nasi uczniowie z klasy 8 wraz z nauczycielem historii panem Damianem Sudołem, żywiołowo odpowiedzieli na apel MEN i obok 900 000 uczniów z całej Polski stanęli na wysokości zadania by w sposób godny uczcić pamięć o Żołnierzach Wyklętych. Zorganizowana została specjalna lekcja, której motywem przewodnim był wiersz Zbigniewa Herberta pt."Wilki". Z zajęć uczniowie dowiedzieli się m.in. dlaczego Narodowy Dzień Pamięci "Żołnierzy Wyklętych" obchodzony jest 1 marca i co tak naprawdę znaczyły słowa Inki: "powiedzcie babci, że zachowałam się jak trzeba". Owocem pracy uczniów była pięknie przygotowana gazetka szkolna.

          • Powiatowy Konkurs Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych – Stany Zjednoczone Ameryki

          • W dniu 19 lutego 2020 r.  w ramach Dni Języka Angielskiego, organizowanych przez Liceum Ogólnokształcące im.  Janka Bytnara w Kolbuszowej,  odbył się XVII Powiatowy Konkurs Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych – Stany Zjednoczone Ameryki. Naszą szkołę w konkursie reprezentowała Wiktoria Pruś – uczennica klasy VIII. Wiktoria poradziła sobie bardzo dobrze z testem, którego zakres obejmował wiedzę na temat elementów geografii i historii, symboli, rządu, parlamentu, systemu edukacji, sportu, znanych osób, życia codziennego, zwyczajów żywieniowych oraz świąt i tradycji. Nasza uczennica zajęła IV miejsce w kategorii szkół podstawowych. Opiekunem była p. Izabela Reczek.

            Serdecznie gratulujemy Wiktorii zasobnej wiedzy na temat USA i życzymy dalszych sukcesów!

          • Spotkanie z policjantem

          • 24 lutego odbyło się spotkanie z policjantem, które miało na celu uświadomienie zagrożeń wynikającychz korzystania z Internetu. Dzielnicowy zwrócił szczególną uwagę na bezpieczne korzystanie z sieci:

            -ochronę swoich danych osobowych,

            - ograniczone zaufanie w nawiązywaniu nowych znajomości przez Internet.

             

            Kolejnym punktem spotkania było przyjrzenie się problemowi, jakim jest hejt. Hejt jest zjawiskiem obecnym nie tylko w Internecie, ale i w życiu osobistym. Polega on na negatywnych i agresywnych komentarzach w Internecie lub wrogim odnoszeniu się do jakiś tematów lub osób.Osoba, która jest ofiarą hejtu żyje w bardzo dużym stresie. Może cierpieć na bezsenność, nerwicę, depresję, a nawet próby samobójcze.

             Dzielnicowy udzielił cennych rad jak radzić sobie z tym problem i do kogo należy się udać po pomoc.

          • Paulina wśród Mistrzów ortografii!

          • 21 lutego 2020r., w Międzynarodowym Dniu Języka Ojczystego, w LO w Kolbuszowej, odbył się 20 finał Powiatowego Konkursu Ortograficznego „Mistrz ortografii”. Paulina Mazgaj z klasy VIII znalazła się w gronie 12 finalistów, którzy stanęli przed  trudnymi zadaniami- dyktandem pt. ,,W hołdzie ostatnim z wielkich rodów” oraz testem z zakresu poprawności językowej. Nasza uczennica poradziła sobie świetnie – zajęła III miejsce! Opiekunem uczennicy była p. Anna Babula.

            Gratulujemy bardzo dobrej znajomości polszczyzny i życzymy dalszych sukcesów!  

          • Wycieczka do Muzeum Bombki Choinkowej w Nowej Dębie

          • 27 stycznia klasy 0-III udały się na wycieczkę do Muzeum Bombki Choinkowej. Program wycieczki obejmował:

            - oprowadzenie po muzeum,

            - pokaz dmuchania bombek;

            - wizytę w dekoratorni;

            - wykonanie bombki warsztatowej.

            Wycieczka ta pomogła zrozumieć dzieciom ile pracy i zaangażowania wymaga wykonanie jednej bombki. Dzieci dowiedziały się również ile kroków potrzebnych jest, by gotowa już bombka trafiła do sklepu – sprzedaży.

             

            Najlepszym punktem wycieczki było oczywiście wykonanie samodzielnej bombki, którą później dzieci mogły zabrać do domu.

          • KARNAWAŁ 2020

          • 11 stycznia w naszej szkole odbyła się zabawa karnawałowa. W pięknej scenerii i dobrej muzyce najpierw bawili się młodsi, a później starsi. Na balu tańczyły księżniczki, koty, czarownice, piłkarze, piraci i inne dziwne postacie. Zabawę uprzyjemnił pyszny poczęstunek przygotowany przez Radę Rodziców. Wszystkim rodzicom i nauczycielom dziękujemy za pomoc w organizacji zabawy.