• Śladami dinozaurów

          • Z okazji Dnia Dziecka młodsi uczniowie naszej szkoły, tj. klasy 0-3, udali się na wycieczkę do Bałtowa, gdzie znajduje się największy w Polsce kompleks turystyczny Jura Park. Podczas intensywnego zwiedzania uczniowie mieli okazję zobaczyć  i skorzystać z wielu atrakcji. Pierwszym przystankiem był Zwierzyniec, w którym dzieciaki miały okazję zobaczyć zwierzęta z różnych kontynentów. Po terenie Zwierzyńca poruszaliśmy się na pokładzie żółtego, amerykańskiego schoolbusa, dzięki czemu mogliśmy z bliska przyjrzeć się tym pięknym ale wciąż dzikim stworzeniom. Następnie nasze pociechy oddały się zabawie korzystając z różnych atrakcji imponującego placu zabaw by następnie odwiedzić czarownice urzędujące w Sabathówce, gdzie mogły wykazać się swoim sprytem  i zwinnościami przechodząc ścieżkę, sieć pajęczą i grając krótki mecz. Kolejną częścią pobytu był Jura Park.  Wzdłuż ścieżki prowadzącej przez park znajduje się ponad 100 modeli dinozaurów i innych prehistorycznych stworzeń. Wszystkie naturalnej wielkości. Ścieżka wzbogacona jest w liczne tablice zawierające informacje o minionym świecie. Ostatnim punktem wycieczki było Prehistoryczne Oceanarium, w którym dzięki nowoczesnej technologii uczniowie dowiedzieli się jak wyglądało podwodne życie miliony lat temu. Obserwując ogromne, morskie potwory uległy iluzji spotkania z żywymi stworzeniami.  Wszyscy zadowoleni i uśmiechnięci wróciliśmy do szkoły po dniu pełnym wrażeń.

          • Nasi szóstoklasiści "górą"

          • 5.04.2016 r. uczniowie klasy VI pisali swój pierwszy ważny egzamin, czyli sprawdzian szóstoklasisty. Niecierpliwie czekali na wyniki. I cóż się okazało? Wyniki rewelacyjne! 

            Z części pierwszej sprawdzianu zawierającej język polski i matematykę uzyskali 82%, zaś z części drugiej - język angielski 75%. Nasi szóstoklasiści okazali się najlepsi w porównaniu do wyników naszej gminy (69% i 71%) powiatu (65% i 69%) oraz województwa (64% i 71%). Biorąc pod uwagę wyniki ogólnopolskie - osiągnęli najwyższy stopień 9  w skali staninowej (od 1  do 9). Serdecznie gratulujemy Natalii, Piotrkowi, Sylwkowi, Sylwii, Adrianowi, Anicie, Alicji i Małgosi oraz ich rodzicom, nauczycielom, którzy niewątpliwie przyczynili się do tego sukcesu.  

          • "Baw się z nami"

          • 19 maja uczniowie z klas II i III uczestniczyli w gminnym konkursie "Baw się razem z nami" Dzieci z wielkim zaangażowaniem rywalizowały w 7 konkurencjach z drużynami z innych szkół naszej gminy. Sportowa atmosfera, wspaniała zabawa pozwoliły dzieciom doskonale się bawić. Nasza drużyna zajęła III miejce. 

          • Gminny Konkurs Języka Angielskiego

          • Dnia 19 maja 2016 roku odbył się Gminny Konkurs Języka Angielskiego organizowany corocznie przez PSP w Majdanie Królewskim. Konkurs kierowany jest do uczniów klas VI, sprawdza ich wiedzę i umiejętności językowe. Naszą szkołę reprezentowali Natalia Mazgaj, Sylwia Tomczyk i Adrian Kosiorowski. Natalia Mazgaj zajęła III miejsce, plasując się tym samym na podium. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów językowych.

          • Kto je co dzień jedno jabłko, ten lekarza widzi rzadko...

          • 20 maja w naszej szkole obchodziliśmy "Święto jabłka" spontanicznie zorganizowane przez Samorząd Uczniowski. Z tej okazji w naszej szkole zapachniało jabłkami, a na korytarzu można było poczuć się jak w sadzie. uczniowie mogli chrupać w dowolnej ilości pyszne, świeże polskie jabłka, które dostarczyła nam pani sołtys M. Gil. Korytarz szkolny stał się galerią prac starszych uczniów, a na gałązkach "jabłoniowego drzewa" zawisły jabłuszka z ciekawostkami wykonane przez młodsze dzieciaki. Członkowie SU przeprowadzili quiz "Wiem co jem" nawiązujący do zdrowego odżywiania. Uczniowie wszystkich klas z wychowawcami robili też pyszny sok jabłkowy. Ten dzień minął w "smakowitej" atmosferze i dostarczył uczniom miłych wrażeń oraz witamin ukrytych w jabłkach.

          • Wiwat Maj, Trzeci Maj!

          • 28 kwietnia w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji  świąt majowych: 3 Maja oraz Dnia Flagi, który obchodzimy drugiego maja. Uczniowie  przypomnieli  jak ważne w historii Polski, było uchwalenie Konstytucji 225 lat temu - 3 maja 1791 roku. Była to pierwsza w Europie i druga na świecie nowoczesna, spisana konstytucja, która stała się symbolem niepodległości naszego państwa.

            Wierzymy, że nasi uczniowie wychowywani w duchu patriotyzmu będą mogli zawsze i wszędzie z dumą powiedzieć: "Jestem Polakiem! Cieszę się, że tu mieszkam" 

                     Akademię przygotowała klasa VI oraz klasa I, która wzbogaciła akademię pięknym śpiewem i ręcznie wykonanymi flagami.

          • Turniej Tańca " ZASZCZEPIAMY PASJĘ"

          • W niedzielę 24 kwietnia nasi uczniowie: Aleksandra Gil, Natalia Puzio, Norbert Szczur, Paulina Mazgaj, Karol Tomczyk, Wiktoria Pruś, Nikodem Kopeć wytańczyli medale w Turnieju Tańca "ZASZCZEPIAMY PASJĘ", który odbył się w Hali MOSiR w Tarnobrzgu.  

          • Nie pal przy mnie, proszę !

          • Uczniowie  klasy I  zakończyli cykl zajęć w ramach programu  antynikotynowego "Nie pal przy mnie, proszę". Program, którego  celem było  wykształcenie u dzieci świadomych nawyków i zachowań promujących  zdrowy styl życia bez nałogów, miał  charakter profilaktyczny. Najpierw na spotkaniu z rodzicami pani Urszula Bździkot przedstawiła rodzicom wpływ nikotyny na młody organizm dziecka. Podczas zajęć z dziećmi towarzyszyła im wiewiórka Wiki, której bardzo chętnie podpowiadały: jak ma postępować, żeby być zdrowym?, jak unikać przeziębienia?, jak się bawić żeby nie ulec wypadkowi? jak bawić się bezpiecznie w szkole, na podwórku, na placu zabaw? Na ostatnim spotkaniu wykonali wymowne znaczki i plakaty z hasłem przewodnim "Nie pal przy mnie, proszę". Artystycznymi środkami wyrazu przekonują palaczy do zaniechania tego zgubnego nałogu. Dzieci uporządkowały i poszerzyły wiadomości na temat zdrowia, uświadomiły sobie, że same mogą unikać szkodliwych dla zdrowia sytuacji, poznały sposoby zachowań w sytuacjach, gdy inni ludzie palą przy nich papierosy.

            Przedszkolaki natomiast wzięły udział w programie ,,Czyste powietrze wokół nas", którego celem było wykształcenie u dzieci umiejętności rozpoznawania różnych źródeł dymów, zwiększenie wrażliwości  na szkodliwość dymu papierosowego i wiedzy na temat skutków palenia papierosów.

            Program  składa się z pięciu zajęć warsztatowych. Poszczególne zajęcia skoncentrowane są na odbiorze wrażeń poprzez oddziaływanie na wiele zmysłów dzieci oraz dostosowane są do rozwoju poznawczego, aktywności, doświadczeń i potrzeb dziecka. W czasie zajęć towarzyszył dzieciom Dinuś, który udzielał dobrych rad.

            Zajęcia prowadzone przez p. Monikę Kosiorowską - Puk miały charakter warsztatowy. Ta forma dostarcza dzieciom najwięcej okazji do uczenia się przez doświadczenie i zgodnie z zasadami nowoczesnej edukacji zdrowotnej akcentuje aktywny udział dzieci w procesie uczenia się.

            W wychowaniu zdrowotnym dziecka program ten stanowi pierwszy etap nabywania wiedzy na temat szkodliwości dymu tytoniowego. Łączy się to również z poznawaniem sposobów radzenia sobie w tych sytuacjach codziennych, w których dziecko narażone jest na szkodliwe dla niego zwyczaje osób palących.

          • Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich - spotkanie z bibliotekarką

          • Jak co roku 23 kwietnia  obchodzimy Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Z tej okazji w piątek 22 kwietnia w  naszej szkole pani bibliotekarka z GOK-u Magdalena Puzio przygotowała wiele czytelniczych atrakcji dla uczniów. Ten szczególny dzień rozpoczęliśmy spotkaniem otwartym dla czytelników, w czasie którego odbyła się pogadanka na temat obchodów Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich oraz prezentacja multimedialna „Dzieje Książki”. Ponadto uczniowie klas IV-VI wzięli udział w warsztatach  plastycznych ”Ilustracje do lektur”, a młodsze dzieci wykonywały  zakładki do książek. Chińskie przysłowie mówi, że „Książka jest niczym ogród, który można włożyć do kieszeni”, więc koło czytelnicze działające przy naszej bibliotece wraz z opiekunem p. Ulą  przygotowało ,,ogród cytatów“ na gazetce szkolnej. Od października 2015r. prowadzimy w naszej szkole akcję ,,Cała szkoła czyta“. Polega ona na głośnym czytaniu uczniom lub cichym czytaniu przez dziecko wybranej książki przez 15 minut w kolejnym dniu tygodnia. Cieszymy się, że w ten atrakcyjny sposób możemy rozwijać nasze zainteresowania czytelnicze.

          • Wycieczka do Izby Rybackiej w Wilczej Woli

          • 21 kwietnia uczniowie naszej szkoły uczcili Święto Ziemi w nietypowy sposób.

            Odwiedzili Izbę Rybacką na terenie Gospodarstwa Rybackiego w Wilczej Woli. Można tam  obejrzeć zbiory prezentujące wieloletnią historię hodowli karpia na tym terenie oraz zjeść ryby z hodowli. Odbyły się też warsztaty kulinarne i spacerek nad zalew. Pogoda dopisała i wszyscy w dobrych humorach wrócili do szkoły. Dzięki pomysłodawcy ,,lekcji przyrody w plenerze" panu Pawłowi, dzieci miały okazję do podziwiania obiektu muzealno-turystycznego promującego rybołówstwo na naszym terenie.

          • III Edycja Konkursu Piosenki Anglojęzycznej

          • Dnia 20 kwietnia w Publicznej Szkole Podstawowej w Hucie Komorowskiej odbyła się III Edycja Konkursu Piosenki Anglojęzycznej. Naszą szkołę reprezentował duet w składzie Sylwia Tomczyk i Małgorzata Panek z kl. VI. Dziewczęta zajęły II miejsce. Gratulujemy !

          • Niecodzienna lekcja przyrody!

          • W środę 20 kwietnia uczniowie naszej szkoły mieli możliwość wzięcia udziału w ,,żywej lekcji przyrody”, której towarzyszyły niezwykłe eksperymenty chemiczne. Pokaz prowadziły dwie postaci, jedną z nich był nasz, nieco zagubiony praprzodek z maczugą, a drugą tajemniczy alchemik. Elektryzujące opowieści podróżnicze, duża kolekcja magicznych rekwizytów uwiodły publiczność, która gromkimi brawami dziękowała aktorom za podróż w krainę wiedzy.

          • ADRIAN FINALISTĄ "1 z 10"

          • Adrian Kosiorowski, uczeń kl. VI został finalistą IV POWIATOWEGO KONKURSU MATEMATYCZNEGO "JEDEN Z DZIESIĘCIU" odbywającego się w Zespole Szkół w Cmolasie. Wprawdzie nie udało mu się zdobyć tytułu mistrza, jednak znalezienie się wsród dziesięciu najzdolniejszych matematyków w powiecie to ogromny sukces. Serdeczne gratulacje Adrianie !

        • Wesołych Świąt Wielkanocnych
          • Wesołych Świąt Wielkanocnych

          • Niech radosne Alleluja będzie dla Was

            ostoją zwycięskiej miłości i niezłomnej wiary.

            Niech pogoda ducha towarzyszy Wam

            w trudzie każdego dnia,

            a radość serca w czasie zasłużonego odpoczynku.

            życzą

            Uczniowie, Pracownicy i Dyrekcja 

          • Wielkanocne Spotkanie Pokoleń

          • 18 marca w naszej szkole odbyło się pierwsze "Spotkanie Pokoleń", tym razem pod hasłem "Wielkanocne ozdoby bibułkowe". Gośćmi spotkania były panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Brzostowej Górze: p. Lucyna Buczek, p. Irena Krystel oraz p.  Mirosława Gołąbek, które przybliżyły nam tradycje lasowiackie w przygotowywaniu ozdób wielkanocnych. W warsztatach uczestniczyli wszyscy uczniowie szkoły oraz przedszkolaki wraz z wychowawcami. Wspólnie wykonaliśmy bibułkowe kwiatki do koszyczków wielkanocnych oraz  piękne wiosenne dekoracje. Pani Lucyna opowiedziała nam o zwyczajach wielkanocnych w naszej okolicy, które zostały zilustrowane prezentacją multimedialną przygotowaną przez p. S. Kopcia. Wszystkim zaangażowanym w przygotowanie warsztatów serdecznie dziękujemy i zapraszamy za rok. 

          • Walentynki

          • U nas w szkole to święto obchodziliśmy 12.02.2016r.. Walentynki to dowód naszej sympatii dla kolegów i koleżanek oraz nauczycieli. Wszystkie kartki, serduszka były przepiękne. Otrzymaliśmy też kartki walentynkowe dla wszystkich uczniów od organizatora projektu ,,Zaszczepiamy pasje" p. Aleksandra Furmana. Samorząd Uczniowski zorganizował konkurs literacki na najbardziej oryginalny tekst kartki walentynkowej. Wręczyliśmy również nagrody w konkursie na skrzynkę walentynkową, który zorganizowany został także w ramach projektu ,,Zaszczepiamy pasje". Nagrodzona  została drużyna Norberta Szczura z kl. III. Miło jest dostawać, ale też dawać walentynki. Pamiętajcie o tym :)

          • Zapraszamy do udziału w konkursie „Makieta naszej szkoły”

          • Regulamin konkursu plastyczno-technicznego „Makieta naszej szkoły”

            Konkurs jest adresowany do Uczniów i Rodziców z klas I-VI Szkoły Podstawowej w Brzostowej Górze.

            Zadaniem uczestnika konkursu jest wykonanie makiety naszej szkoły oraz innych obiektów znajdujących się w jej pobliżu np. plac zabaw, boisko, elementy zieleni.

            Uczeń wspólnie z rodzicem może wykonać jedna makietę. Praca powinna być zaopatrzona w sztywną podstawę o wymiarach nie mniejszych niż 30 cm x 45 cm (format bloku A-3).

            Do wykonania makiety można  użyć dostępnych materiałów np. karton, pudełka, bibuła, plastelina, materiał przyrodniczy itp.

            Ocenie podlegać będzie:

            • zgodność pracy z tematem,
            • oryginalność pomysłu,
            • różnorodność technik  i materiałów plastycznych,
            • estetyka wykonania.

            Termin dostarczenia prac: 29 luty 2016 r.

             

          • Zabawa karnawałowa

          • 4 lutego sala gimnastyczna zamieniła się w zaczarowaną krainę pełną wróżek, księżniczek, kowbojów, motylków i innych postaci z bajek. Skoczna muzyka od pierwszych taktów zagrzewała dzieci do zabawy i korowodów tanecznych.Podczas imprezy uczniowie zostali zaproszeni na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców. W tym dniu odwiedzili nas również policjanci, którzy przypomnieli o zasadach bezpiecznego odpoczynku podczas ferii zimowych. Atmosfera poczas zabawy była fantastyczna.

          • Dzień Babci i Dziadka

          • W dniu 22 stycznia uczniowie klas 0-III zaprosili swoich Kochanych Dziadków i Babcie na akademię. Dzieci zaprezentowały program artystyczny złożony z wierszy, piosenek, i scenek nawiązujących do święta. W trakcie występów zaproszeni goście częstowali się słodkimi wypiekami przygotowanymi przez rodziców. Otrzymali też o swoich wnuków własnoręcznie wykonane prezenty. Spotkanie upłynęło w serdecznej i miłej atmosferze.

          • Jasełka i wystawa szopek

          • Jasełka w wykonaniu uczniów klas 0-III wprowadziły nas w świąteczny nastrój. Dzieci w pięknych strojach występowały 18 grudnia przed szkolną społecznością, a 20 grudnia przed rodzicami i zaproszonymi gośćmi. Publiczność po raz kolejny mogła przeżyć historię Marii i Józefa. Scenki przeplatane były spiewem kolę i pastorałek. Gra małych aktorów była pełna szczerości i ciepła. Wspólny spiew chórzystów oraz instrumentalne wykonania kolęd i pastorałek zakończyły uroczystość.